Область

Район

Населенный пункт  
 
СПИСОК
 
 
НА КАРТЕ
 
Добавить в маршрут
Очистить поля
МОЙ МАРШРУТ
Маршрут не задан.
(Вы можете добавить в маршрут любой населенный пункт или объект каталога нажав на линк "Добавить в маршрут")
 

Костел Св. Анны, Полонное: фото, история, адрес, отзывы

Печатать
Костел Св. Анны
культовое сооружение, 1583-1607 гг.
Достопримечательность Костел Св. Анны, Полонное
Координаты: 50°6'58.68''N, 27°30'3.24''E
 
Адрес: г. Полонное, ул. П. Маркиша, 22
+38 (03843) 3-16-31, 3-28-73
Полонне. Орден менших братів в Україні
Схема проезда Добавить в избранное
Показать на карте Добавить в маршрут
 
рейтинг: 10
голосов: 1
11  
Отзывы
ФОТО
Достопримечательность Костел Св. Анны, Полонное
Достопримечательность Костел Св. Анны, Полонное
Достопримечательность Костел Св. Анны, Полонное
на территории костела (достопримечательность Костел Св. Анны, Полонное)
Достопримечательность Костел Св. Анны, Полонное
с видом на костел (достопримечательность Костел Св. Анны, Полонное)
дорожка (достопримечательность Костел Св. Анны, Полонное)
внутри (достопримечательность Костел Св. Анны, Полонное)

Добавить фото
ОПИСАНИЕ КУЛЬТОВОГО СООРУЖЕНИЯ КОСТЕЛ СВ. АННЫ

Величественный комплекс костела Св. Анны возвышается на холме над р. Хомора уже более 400 лет. Основан в 1583 г. волынским воеводой князем Я. Острожским, которому принадлежало тогда Полонное. Он первым в роду Острожских принял католицизм. Строительство продолжалось 24 года. Стены храма достигают в толщину 2 м, он украшен карнизами, витражами и росписями. 1612 г. отцами иезуитами при костеле была открыта школа. В течение столетий костел неоднократно разорялся, но каждый раз его восстанавливали, и даже в советские времена благодаря сильной католической общине города он оставался действующим. В 1995-2002 гг. проведена реставрация.

Добавьте в Twitter Добавьте в Facebook Добавьте в Вконтакте Добавьте в Одноклассники Добавьте в Мой Мир Добавьте в Livejournal Добавьте в Google Buzz
Редактировать информацию

Все достопримечательности Полонное: 4 Костел Св. Анны в отчетах: 1

ОТЗЫВЫ КОСТЕЛ СВ. АННЫ

 
 
Добавить отзыв

Гость
 
24 июня 2018 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Величний храм Св.Анни приваблює до себе не лише архітектурою, але й духовністю. Людина переступає поріг храму чи католицького чи православного з вірою у Бога, з любов'ю у серці. Я хрещена в цьому костелі, мої мама і бабуся також ходили до цього храму і я щороку відвідую це святе, намолене століттями місце. Службу проводять українською і польською мовами і це абсолютно нормально. Молитовники також на двох мовах і це  доступно і зручно молоді і старшому поколінню (полякам). Вважаю, що  релігійний храм має виховувати і пропагувати духовно-моральні цінності, які є вічні і незмінні, враховуючи полікультурність і поліконфесійність. Погоджуюсь із тим, що храм має бути відчиненим щодня, щоб кожен міг прийти і помолитися, коли він цього бажає душею і тілом бо так має бути і так є в цивілізованій державі.
Приємне враження мені залишив отець Доброслав і сестра Надія. Придбала молитовник українською мовою. Приємно вражена і вдячна. Божого благословення всім, хто утримує і несе службу у цьому храмі!
 

Пользователь
Отзывов: 23
 
2 апреля 2016 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Заезжали сегодня около полудня. Территория красивая, храм заперт. А вроде ж суббота - расчитывали, что будет открыто.
 

Гость
 
23 октября 2014 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
У цьому храмі у радянські часи мене хрестили таємно. Сюди на служби Божі , як на свято, добиралися мої бабця й дід,  бо вибір був невеликий: або Житомир, або Полонне. Тож добра і Божого благословення всім, хто зберігає цей храм і промовляє тут свою молитву. А стосовно мови, якою розмовляють поляки Полонного, то це не вина їх,  а біда, і іронія тут недоречна. Вони хоч якось зберігають мову народу, до якого належать. Я й цього просебе не можу сказати, хоча мій дідусь був директором польської школи на Полонщині, у цій школі кілька років ( до арешту і розстрілу дідуся у 1937 році) навчалися мій батько та його сестра. Після того, що випало на долю нашої сім"ї , ми не те, що говорити по-польськи, дихати боялися... Так тато й не навчив нас із братом своєї мови. Думаю, те, що пережили мої рідні, не обійшло жодної польської родини, але якщо вони хоча б так можуть говорити, я їм заздрю.
 

Гость
 
7 августа 2014 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
дякую за милий і приємний коментар:)
 

Пользователь
Отзывов: 1
 
10 июля 2014 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
щоб не казали, а відвідати це місце необхідно, на території костьолу можна провести і не одну годину, у мирі і тиші, знаходячись там, ти  дійсно в іншому світі спокою і рівноваги, раджу всім заїхати туди.
 

Гость
 
5 мая 2012 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
читайте уважно, я коментував попередню людину " Згідна, але не повністю. Так, у нас більшість мешканців вважають, що свята не католицькі, а польські. Проте цьому є пояснення: за чисельністю після українців на території нашого міста та району проживають поляки і лише одиниці з країн Прибалтії, де ісповідують католицьку віру. А також я розумію своїх земляків, які намагаються хоча б на словах (на ділі не виходить) захистити красу споруди - решти замку, побудового доречі 1607 року. І вже так повелось, що настоятелями костелу є саме поляки, а не угорці чи англійці чи ще хтось, тому богослужіння ведеться польською та українською мовами. Канони, я згодна, перекласти на нашу мову необхідно. І наостанок хочу сказати, що навідаюсь до костелу у найближчий вихідний, бо не була там років з 15 через те, що відвідую православний храм."  бажаю  добра!  З Богом!
 

Пользователь
Отзывов: 871
 
5 апреля 2012 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Так вы все-таки он или она. В одном предложении - народився, а в другом згодна?
 

Гость
 
16 ноября 2011 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
і ще,  я являюсь настоятелем цього храму св. Анни в Полонному, народився на Україні тут проживаю ціле своє життя, маю паспорт громадянина України Улыбка це я відносно попередньо сказаного  :І вже так повелось, що настоятелями костелу є саме поляки, а не угорці чи англійці чи ще хтось, тому богослужіння ведеться польською та українською мовами. Канони, я згодна, перекласти на нашу мову необхідно.           Так що прошу залишати ці стареотипи і подивитись на Католицьку церкву вже іншими очима:)  Всім бажаю Божого благословення! Мир та добро!
 

Гость
 
16 ноября 2011 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Я прошу вибачення, але ці два коментатора які вище мене прокоментували цю статтю мабудь з космоса на парашутах до нас на Полонщину прилетіли. Церква Римсько-католицька є Вселенська ( тобто немає польської, української, африканської)  але Вселенська Це по - перше. Богослужіння в нас відправляються перед усім українською мовою, але також в Полонному є чимале поселення поляків, тому Служби також служаться і польською мовою В У вітророк, четвер, мятницю і суботу Служби ведуться українською мовою в понеділок, середу і пятницю польською а в неділю 3 Служби є українською мовою і одна польською, будуть люди англомовні будемо вести Служби і англійською. Храм є завжди відкритий, і це неправда, що храм закритий, а ремонти при храмі завжди ведуться, то що стара споруда вимагає ремонту кожного року. А між іншим шукаємо спонсора на ремонт нашого цінного пневматичного органу, подаю також тут адресу нашого сайту:http://polonne.ofm.org.ua/ пишіть, приїздіть. Ми завжди вам раді. Настоятель храму і монастиря св. Анни: отець Петро Новосельський (францисканець)
 

Гость
 
9 августа 2011 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
To: Zinoviy
Згідна, але не повністю. Так, у нас більшість мешканців вважають, що свята не католицькі, а польські. Проте цьому є пояснення: за чисельністю після українців на території нашого міста та району проживають поляки і лише одиниці з країн Прибалтії, де ісповідують католицьку віру. А також я розумію своїх земляків, які намагаються хоча б на словах (на ділі не виходить) захистити красу споруди - решти замку, побудового доречі 1607 року. І вже так повелось, що настоятелями костелу є саме поляки, а не угорці чи англійці чи ще хтось, тому богослужіння ведеться польською та українською мовами. Канони, я згодна, перекласти на нашу мову необхідно. І наостанок хочу сказати, що навідаюсь до костелу у найближчий вихідний, бо не була там років з 15 через те, що відвідую православний храм.

Поселиться в г. Полонное 1 или его окрестностях: Любар 1