Область

Район

Населенный пункт  
 
СПИСОК
 
 
НА КАРТЕ
 
Добавить в маршрут
Очистить поля
МОЙ МАРШРУТ
Маршрут не задан.
(Вы можете добавить в маршрут любой населенный пункт или объект каталога нажав на линк "Добавить в маршрут")
 

Вознесенская церковь, Короп: фото, история, адрес, отзывы

Печатать
Вознесенская церковь
культовое сооружение, 1764 г.
Достопримечательность Вознесенская церковь, Короп
Координаты: 51°33'51.3''N, 32°57'3.52''E
 
Адрес: пгт Короп, ул. Вознесенская (Ленина), 19
Схема проезда Добавить в избранное
Показать на карте Добавить в маршрут
 
рейтинг: 0
голосов: 0
1  
Отзывы
ФОТО
Достопримечательность Вознесенская церковь, Короп
Достопримечательность Вознесенская церковь, Короп

Добавить фото
ОПИСАНИЕ КУЛЬТОВОГО СООРУЖЕНИЯ ВОЗНЕСЕНСКАЯ ЦЕРКОВЬ

Вознесенская церковь построена в 1764 г. на средства казацкого атамана П. Юркевича, который командовал располагавшимся в Коропе артиллерийским подразделением - Генеральной арматой. Храм имеет башнеобразную форму с восьмигранным барабаном. Внутри сохранились образцы станковой масляной живописи кон. XVIII в.

Добавьте в Twitter Добавьте в Facebook Добавьте в Вконтакте Добавьте в Одноклассники Добавьте в Мой Мир Добавьте в Livejournal Добавьте в Google Buzz
Редактировать информацию

Все достопримечательности Короп: 7 Вознесенская церковь в отчетах: 1

ОТЗЫВЫ ВОЗНЕСЕНСКАЯ ЦЕРКОВЬ

 
 

Гость
 
18 февраля 2020 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Мурований храм Вознесіння Господнього освячений у 1764 р. Певно, його зведено на місці старої дерев'яної церкви, оскільки Вознесенська церква в Коропі згадується в одному з актів під 1746 р. Побудував його отаман генеральної артилерії Петро Юркевич. У 1769 р. він спорудив також кам'яну церкву Різдва Богородиці в селі Рождественскому (нині Жовтневе). Вознесенська церква в Коропі це баштоподібна тетраконхового типу споруда, яка відрізняється від подібних тим, що має восьмибічний підбанник. Архітектором її вважається Максим Мосцепанов. В її інтер'єрі частково зберігся гарний, фахово зроблений настінний живопис кінця XVIII ст. Філарет Гумилевський (Чернігівський архієпископ) у 1859 — 1866 рр.) зазначав, що у церкві привертали увагу: місцеві ікони Спасителя і Божої Матері, древні і майстерно написані; дари преосвященного Тихона Якубовського, єпископа Суздальського, що був родом із Коропа — напрестольний хрест, «Євангеліє», требник, кольоровий тріод з написом: «дана в церков Коропскую Вознесенскую в молитвенное воспоминание недостойного епископа Тихона 1765 г. февраля 8 дня». На жаль, Гумилевський, що був дуже освіченою людиною, не знався на архітектурі, а тому при опису церков на їх споруди майже не звертав уваги, віддаючи перевагу внутрішньому убранству. І зараз у Вознесенському храмі зберігається немало цікавих, високохудожніх ікон, серед них — ікона Божої Матері Скоропослушниці, на честь 900-ліття Чернігівської єпархії, точна копія афонської. Іконостас в церкві розписував відомий на Коропщині художник Анатолій Васильович Сарапін.

Поселиться в г. Короп 1 или его окрестностях: Батурин 1, Деснянское 1, Жолдаки 1, Рудня 1