Область

Район

Населенный пункт  
 
СПИСОК
 
 
НА КАРТЕ
 
Добавить в маршрут
Очистить поля
МОЙ МАРШРУТ
Маршрут не задан.
(Вы можете добавить в маршрут любой населенный пункт или объект каталога нажав на линк "Добавить в маршрут")
 

ОТЧЕТ О ПОЕЗДКЕ

Варшавський транзит
Варшавський транзит
Київ - Варшава - Берлін
Добавлен: 7 ноября 2010 г.
Просмотров: 3210
Автор: WolK
Продолжительность: 2 дня
Пробег: 1400 км.
Посмотреть маршрут Добавить в избранное
  Печатать
 
рейтинг: 7.2
голосов: 8
9  
Отзывы

До останнього часу моє багаторічне знайомство з Варшавою обмежувалось годинними нічними зупинками потяга Київ-Берлін та разовим, ще у донавігаційний час, нічним транзитом мікроавтобусом околицями міста у пошуках виїзду на київський напрямок. Вдень Варшаву доводилось бачити лише в ілюмінаторі літака.

Та все одно, розуміючи всю абсурдність ситуації, відчуваючи деяку провину перед столицею Польщі, змінити ситуацію на кращу ніяк не вдавалося.

Далі так продовжуватись не могло, адже після того, що зробив, а точніше не зробив з цим містом, я, як чесний мандрівник, мусив налагоджувати наші стосунки та ближче познайомитися зі своєю «старою» знайомою.

А тому, у порушення багаторічних традицій, за день до від’їзду в мої руки з віконця касира київського залізничного вокзалу, потрапив проїзний документ, на якому був зазначений напрямок до Варшави.

І ось, на ранок другого від останньої події дня, ступаю я на перон Варшави Центральної. Платформи розташовані під землею, як, до речі, і вся залізниця, що проходить центр міста.

Година часу уходить на не дуже цікаві, але важливі справи, як то обмін грошей, камера схову, вивчення можливих варіантів дістатися Берліну та, безпосередньо, придбання квитків.

На годиннику першого варшавського хмарочоса, а саме Палацу культури та науки половина десятої, виходжу в місто.

Територія міста, де розташований вокзал виглядає дуже урбаністично. З усіх боків вокзал оточує різноманітна модернова архітектура, якій властива манера тягнутися кудись вгору, поверхів десь так до 45.

Просуваюся містом виключно інтуїтивно, не маючи ніяких допоміжних карт і схем, українською розпитуючи перехожих як краще дістатися історичного центру. Перше спостереження, багато чутно саме української мови, на відміну від російської. В Берліні ситуація протилежна. На підтвердження сказаного купую характерний східний кебаб, у характерної смуглявої дівчини … з Тернопільщини.
Просунувшись на деяку відстань у, знову ж таки, східному напрямку, переключаюсь на інформаційні показчики, які починають все частіше з’являтися і скеровувати напрямок на цікаві та видатні міста Варшави.

А напрямок лежить на північ по вулиці Nowy Swiat, яка повільно переходить у Krakowskie Przedmiescie, до історичного епіцентру міста . Ці вулиці хоч і не пішохідні, але на більшій їх частині, дозволяється рух лише громадського транспорту, таксі та службового транспорту.

На зазначеній ділянці познайомився з багатьма цікавими об’єктами, а саме:
Польською академією наук, розташованої в Palac Staszica, перед яким встановлено пам’ятник Копернику.

Церквами Sw.Krzyza та Sw.Jozefa.

Palac Uruskich, що належить Варшавському університетові.

Недешевим п’ятизірковим готелем Le Meridien Bristol.

Міністерством культури, яке розташувалося в Palac Potockich.

Президентським палацом, флагшток якого чітко підкреслює орієнтацію країни у сучасному світі.

 

Церквою Успіння Присвятої Діви Марії.

 

Монументом на честь Адама Міцкевича.

 

У Варшаві, а особливо у центральній її частині, дуже багато поліції, яка у патрульному режимі охороняє громадський порядок.

 

Активно працюють евакуатори авто.

По ходу справи купую собі схему міста, що дозволяє відхилятися ліворуч та праворуч на значну відстань, але все одно йду зазначеним вище фарватером.

Маючи друкований навігатор, почуваю себе більш комфортно, це дозволяє планувати подальші маршрути та краще розпорядитися часом.

На відстані одного кварталу на захід від мого маршруту розкинулася величезна площа Маршала Pilsudskiego.

 

На ній розташовано меморіал Невідомому Солдатові з Вічним вогнем, спокій якого охороняє почесна варта.

За меморіалом розкинувся великий парк Ogrod Saski.

 

Біля входу в парк встановлена одна з чотирнадцяти лавочок Шопена, які були встановлені на честь 200-річчя з дня народження композитора. В лавочку вмонтована аудіо система, яка після натискання на кнопочку виконує впродовж 30 секунд твори Шопена, а на поверхні відображено маршрут між місцями, що пов’язані з його життям та творчістю.

Але повертаюсь назад до вулиці Krakowskie Przedmiescie. Вона приводить до Замкової площі, яка дуже приваблива і просто, в доброму розумінні, перевантажена всілякими туристичними цікавинками. Та все по порядку.

З 1644 року посеред площі стоїть 30-ти метрова колона Сігізмунда ІІІ Вази. За колоною розпочинається Старе Місто оточене залишками кріпосної стіни, яка охороняла старі вузькі вулички, на яких красуються чудові ренесансні та барочні фасади будиночків, готичні костели, маленькі крамнички і ще безліч різних ньюансиків, що разом створюють атмосферу чогось надзвичайного.

Східну частину площі займає Королівський замок – з 1596 року резиденція королів Польщі, а з 1918 року, після отримання незалежності, президентська резиденція. Замок відомий своїми привидами, які з’являлися першим особам держави протягом не одного сторіччя.

Перед замком, в очікуванні клієнтів, відпочивають запряжені коники та напівсонні їх командири, а трохи поодаль схилившись набік чекає на своїх вершників сучасна кінниця, що є характерним для Варшави, де зустрілась ультрасучасна новизна з далекою історією.

 

Під площею проходить транспортна магістраль, яка винирюючи з під землі відразу трансформується в мостову естакаду.

З площі можна спостерігати лівий берег міста, де, як і в Києві, активним ходом іде будівництво нової футбольної арени до Євро -2012.

Прогулявшись Замковою площею, просуваюсь в глиб Старого Міста.

Серцем Старого міста є Ринкова площа, кожна сторона якої носить ім’я одного із видатних мешканців міста, які залишили слід в історії Варшави. На площі виступають вуличні музиканти, художники продають свої картини, туристи клацають камерами. Посередині площі встановлена скульптура русалки, яка є символом міста.

 

Вивчивши все Старе місто з півдня на північ, покидаю його через Північні ворота, які ведуть до так званого Нового міста.

В Новому місті багато церков: Св. Духа, Св. Яка, Святої, Св. Франциски.

Центром Нового міста також є, але своя, Ринкова площа, на якій збудована церква Св. Казіміра.

 

Покинувши Нове Місто рухаюся на захід. Привертає до себе увагу собор з назвою, яка буквально перекладається як Польський собор польової армії Богоматері Королеви Польської.

Навпроти Собору створено меморіал на честь Варшавського повстання 1944 року.

За Меморіалом знаходиться площа Krasinskich, на якій ліворуч розташувався Palac Krasinskich із народною бібліотекою усередині, а праворуч – Інститут пам’яті народної.

На травичці поряд із Палацом пасуться різнокольорові пегаси, для яких там знаходиться вдосталь міста, чого не скажеш про їх металевих «братів», яким прямо кажучи бракує місця і доводиться існувати пліч-о-пліч.

 

Зробивши невеличкий рейд в глиб варшавської території, знов повертаюсь до Нового Міста, і повз Церкву відвідин пресвятої діви Марії, просуваюсь до схилів над Віслою.

Проаналізувавши комбінацію стрілок годинника, розумію, хоч поки і не критично, але потрохи слід змінювати курс на протилежний. А тому повертаюсь обличчям на південь і уздовж ріки рухаюсь невеличкими терасами. На ходу опрацьовую подальший маршрут, одним оком вивчаючи схему міста, другим, безпосередньо, саме місто. Другим оком фіксую скульптуру оголеного чоловіка, із одягу на якому, лише його пролетарська зброя - каменюка (читай булижник).

 

Не приділивши ніякої уваги зазначеному об’єкту рушив далі. Але через декілька хвилин, вже визначившись з подальшим маршрутом, ще раз закріплюю навколишню панораму повноцінно – у два ока. Тут і з’явилася дивна трансформація непристойного вигляду «каменяра», у доволі ідейно витриману композицію, яку, цитуючи класику радянського кінематографа, можна рекомендувати навіть для дитячих дошкільних закладів.

 

Географія таких перетворень звісно не обмежується Варшавою, Харків та Одеса, як мінімум, мають своїх «персонажів», але історія з «варшавським чоловіком» справжня, її не довелося вигадувати, вона сформувалася підсвідомо і відверто додала настрою, а тому неможливо було не влаштувати маленьку фотосесію.

Повернувшись на замкову площу, спостерігаю невеличку метушню на дзвіниці костелу Св. Анни. Це те, чого мені не вистачало для повного контролю над містом.

 

Тридцять метрів крутими сходами і я закріплюю побачене світоглядом пернатих друзів. Тут тобі знов і Замкова площа, і Старе Місто, і Королівський Замок, і Krakowskie Przedmiescie, і Вісла з лівим берегом, і центр соціалістичної Варшави з її капіталістичним «Манхеттеном» і все це хоч трішечки, але знайоме. Совість мандрівника очищена!

Спустившись на землю націлююсь у напрямку вокзалу, але звичайно не повторюючись знайомими місцями.

Іду Сенаторською вулицею у напрямку Театральної площі. На цій площі знаходиться Народний театр, а на протилежному боці, як на мене, найкрасивіший з побачених у місті палаців – Палац Яблуновських.

 

Пройшовши ще по Сенаторській вулиці, вийшов на Банкову площу. Тут, згідно назви, знаходиться багато закладів, що мають відношення до «капіталу», але основним об’єктом є будівля Уряду міста.

Останні декілька сотень метрів маяком слугувала верхівка, як на повірку з’ясувалося,ну вже занадто привабливої, Євангелійської церкви.

 

Далі мій шлях лежав через відомий вже мені парк Ogrod Saski, але вже західною його частиною.

А ще хвилин через тридцять мене знов зустрів Варшавський залізничний вокзал.

 

Звичайно, Варшава заслуговує не на один неповний день, але і цього часу було достатньо щоб зрозуміти, що це те місто, якому слід приділити більше уваги і відвідати бодай же раз. А відтак, при нагоді, в маршрут до Берліну буду включати обов’язкову прогулянку Варшавою.

Добавьте в Twitter Добавьте в Facebook Добавьте в Вконтакте Добавьте в Одноклассники Добавьте в Мой Мир Добавьте в Livejournal Добавьте в Google Buzz
рейтинг: 7.2
голосов: 8
ИНФОРМАЦИЯ О СТРАНЕ

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

ОТЗЫВЫ

 
 
Добавить отзыв

Пользователь
Отзывов: 340
 
19 января 2012 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
To: euripid
На початку грудня був в постійних роз"їздах, тож і не побачив Ваш відгук. І тільки ось, в середині січня раптово виявив нові дописи. Я дякую Вам за відгук та за критику. Об"єктивну критику я поважаю і завжди її аналізую. Так дійсно, убезпечити себе від помилок було складно, адже я дійсно, практично на ходу прийняв рішення відвідати Варшаву. Тому ніякої підготовчої роботи проведено не було. Вийшов зранку на Варшавському вокзалі. Не маючи попервах навіть карти міста, розпитавши таксистів рушив в напрямку Старого міста. В звітах намагаюсь якомога менше подавати вікіпедійну інформацію, а дізнаватись все на місці, тож каюсь, за помилки.
Таким транзитним маршрутом, через Варшаву, сформував собі більш дешевий шлях від Києва до Берліну (з пересадкою у Варшаві виходило дешевше майже на 40 євро, ніж прямим потягом). Тож думав, буду так і надалі діставатися Берліну, виділяючи годин 4-5 на столицю Польщі і вивчу її добре. Та сталося, не так як гадалося. Чи то на жаль, чи то навпаки, але через деякий час літати літаком стало мені дешевше, аніж потягом, тож знов, але вже точно - нажаль, роздивляюсь Варшаву з відстані десяти кілометрів. Але ще раз відвідати це місце, не відмовився, чекаю нагоду. Ще раз дякую за увагу до моєї мандрівки.
 

Пользователь
Отзывов: 24
 
2 декабря 2011 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
"...ліворуч розташувався Palac Krasinskich із народною бібліотекою усередині, а праворуч – Інститут пам’яті народної" - переклад неадекватний, насправді має бути "Інститут національної пам"яті" (народний польською - ludowy).
Нарис цікавий, але дуже вже "транзитний" і автор об"єктивно наголошує, що він тут лише проїздом, просто згадуються типи "туристів", які забігають то до церкви "сфоткатися", то в паб заглянути, щоб потім хвалитися шо "я там був", Це не дорікання самому авторові,  який за півдня доволі повноцінно описати варшавські дільниці що називається з першого погляду. Варшава заслуговує на глибші екскурси, наприклад, автор не згадує, що так звана "старувка" чи "Старе місто" під час війни було вщент зруйноване, і це не гіпербола - буквально все було стерте з лиця землі, і впродовж довгих років поляки за старими кресленнями відбудовували свою Варшаву, і це був загальнонаціональний проект, - вся країна відбудовувала свою столицю. Розповідають, що перед замком поставили скарбничку для збору пожертв, яка була відкрита цілодобово, і варшавські злодії домовилися між собою, що звідти не зникне ані один грош, і так і сталося...повчальна історія для "будівничих України"...Авторові - нових яскравих подорожей і трошки більше часу на оглядини:-)
 

Пользователь
Отзывов: 372
 
24 октября 2011 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Как приятно обнаружить на сайте ещё "нечитаное"  Смеющийся
Как всегда - приятная, лёгкая прогулка с хорошим рассказчиком.
Надеюсь, вскоре повторить её уже ножками  friends
 

Пользователь
Отзывов: 547
 
20 февраля 2011 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Издавна Варшава всегда был красивым городом.Проезжал мимо(пробки у них тоже нормальные,как у нас).Надо уделить этому городу 3-4 дня.Отчёт классный.Спасибо.
 

Пользователь
Отзывов: 340
 
6 января 2011 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
To: Polubkov Мне будет очень интересно прочесть Ваш отчет, особенно о Познани, которая как и Варшава всегда была для меня транзитной.
 

Пользователь
Отзывов: 1
 
5 января 2011 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Володя, прочитав ваш отчет,  понял, что многое упустил в Варшаве Улыбка  
А так же решил, тоже написать отчет о своей поездке по маршруту Киев - Краков - Берлин - Познань - Варшава - Киев
 

Пользователь
Отзывов: 3
 
10 ноября 2010 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Володя, огромное тебе спасибо за очередной отчет. прочитал и перехотелось работать. а захотелось: собрать вещи и рвануть куда-нибудь от серой действительности. пиши и дальше. ждем тебя как всегда в Киеве и пятницу на тренировке. от всей футбольной братии пламенный привет.
 

Модератор
Отзывов: 771
 
7 ноября 2010 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Варшава дуже затишне місто. Мені там теж дуже подобається - тільки не постійно у русі. А сидячи десь з пивом і розмовляючи з місцевим населенням. Розумієш, які ж ми з поляками близькі й далекі.
 

Пользователь
Отзывов: 17
 
7 ноября 2010 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Дякую, прочитала з інтересом:) У Польщі була так само, як і Ви в Варшаві до цього візиту:) і головне враження від Ваших фото - ну дууууууууууже схоже на Львів:)


КАЛЕНДАРЬ СОБЫТИЙ
Все события