Область

Район

Населенный пункт  
 
СПИСОК
 
 
НА КАРТЕ
 
Добавить в маршрут
Очистить поля
МОЙ МАРШРУТ
Маршрут не задан.
(Вы можете добавить в маршрут любой населенный пункт или объект каталога нажав на линк "Добавить в маршрут")
 

ОТЧЕТ О ПОЕЗДКЕ НА АВТОМОБИЛЕ

Перлина південного узбережжя
Перлина південного узбережжя
Харків - Ялта - Умань - Рівне
Добавлен: 23 сентября 2010 г.
Просмотров: 1487
Автор: timova
Продолжительность: 6 дней
Пробег: 2000 км.
Посмотреть маршрут Добавить в избранное
  Печатать
 
рейтинг: 7.5
голосов: 2
2  
Отзывы

Наприкінці серпня нам пощастило вхопити два тижні відпустки. Основна її частина була відведена під весілля друзів та гостини у батьків в Рівному, але перед цим лишалось кілька вільних днів. Повіяло думками: «А гайда в Ялту?». І ми вирушили!

Зупинились в невеличкому готельчику Гала на самомісінькому березі моря з ізольованим пляжиком. Улюблена галька, прозора-прозора водичка, вже лагідне сонечко, тихо, жодних «піва-вада-кукуруза-пахлавамєдовая», вже нелюдяно. Майже оксамитовий сезон! Тож ми із задоволенням занурились у наш невеликий розміряний відпочинок. Вранці та ввечері засмагали та плескалися у хвильках, ввечері пили вино чи поїдали фрукти понад морем, а пообідді їздили оглядати місцеві пам’ятки. Для мого чоловіка то було перше знайомство з Кримом взагалі, а для мене пірнання у спогади дитинства, бо востаннє я відпочивала в Ялті років з 10 тому назад. 

Відвівши перший день відпочинку від дороги, наступного за ним ми відвідали Нікитський ботанічний сад. Самостійно блукаючи його парком ми захоплювались могутністю вікових дерев, красою чисельних басейнів з ліліями, прохолодою тінистих алей різних екзотичних дерев та неперевершеними видами на море.

Ми пожалкували, що поклалися лише на мою пам’ять і не взяли екскурсію. Хоч декілька цікавинок я і згадала, проте вабливі уривки розповідей чужих гідів дали зрозуміти, що недостатньо.

Наступного дня ми подалися у дегустаційних комплекс Массандровського винзаводу. Там ми довідались цікаві факти з історії вина, на власні очі побачили як воно витримується та обробляється, послухали про технології та дізналися непересічні біографії головних виноробів сторічного підприємства. Найцікавішим в екскурсії для мене стало відвідування етнотеки – галереї багаторічної пляшкової витримки вин. Старовинні пляшки вкриті віковим порохом непорушно зберігаються в кам’них нішах, закладених в проекті ще самим князем Голіциним. Колекція містить вина починаючи з 1775 року врожаю. Вразила історія про те як у час другої світової війни частину колекції, що не вдалося евакуювати та всі інші вина, що в той час знаходилися у комбінаті, аби вони не дісталися ворогу, просто виливали, відкручуали крани і вино лилося по заводу, стікаючи в ріку, в якій градус алкоголю в сягав позначки вісім, а акваторія моря зафарбувалась в рожевий колір. Екскурсію вінчає дегустація 9 марочних вин власного виробництва. Мені, як поціновувачу сухих вин, представлені найсолодші сорти не прийшлися до смаку, проте сам процес видався дуже цікавим.

 

Безперечно Массандра залишила у мене по собі найяскравіше враження від відпочинку

Третього дня ми подалися на оглядини палаців. Нас вистачило лише на Лівадійський і Воронцовський та й ті відняли півдня і купу сил. Проте, вони того варті. Можливо через те, що я їх відвідувала не вперше і враження вже не настільки свіжі, мені не вдасться надто захопливо про них розповісти, але палаци дуже чудові.

Споглядаючи дививовижне вичурне оздоблення та воістину царську розкіш  наче поринаєш у атмосферу пафосності та величності тих часів. Мальовничі краєвиди кругом палаців  просто зачаровують око. Мені було приємно знаходити знайомі місця і цікаво згадувати певні факти.

Щоправда ціни на вхідні квитки, парковки, вхід у додаткові приміщення у порівнянні з не менш прекрасними замками Західної України в 4-5 разів вищі. Деруть де тільки можуть! Проте треба віддати належне – немає і такої занедбаності, чудові експозиції і кругом включені екскурсії.

В останній день ми здійснили морську прогулянку до Ластівчиного Гнізда, помилувались берегами Великої Ялти та самим символом південного Криму - досить сміливим витвором архітектурного мистецтва. Ще нам пощастило спостерігати дельфінів. Потім ми пішки блукали перлиною узбережжя, споглядаючи її чудову набережну з чисельними парусниками та катерками і незліченними ресторанчиками та готельчиками, прогулювались поміж вуличних художників і я з тим колишнім дитячим захопленням роздивлялась як вони малюють портрети. Повторне знайомство з містом лише посилило колишні враження. Бурхливе, сповнене літнього гамору, претензійне, воно мені дуже імпонує!

Крим - захоплююча місцина. Насолода - навіть просто їхати міжміськими трасами і спостерігати пейзажі, як часом з-за повороту виринає якась велична сувора гора або обабіч блакитніє море. За насичену враженнями відпустку ми не подивились певно і п'ятої частини пам'яток півострову, але це лише привід повернутись туди знов. Щодо доріг: навчишся їздити в Ялті - зумієш всюди! Всі ці безкінечні серпантини, шалені спуски, круті повороти... Ми кілька разів примудрились заблукати навіть з джепіесом. 

Тож на цьому завершивши нашу морську частину відпустку ми вирушили на захід в Рівне. Шлях лежав через Умань і гріх було не відвідати славнозвісний Софієвський парк, тим більше, що дорога чекала довга і потребувала хоч одну кількагодинну перерву. Отож ми його не оминули. Проте наївно вдягшись за кримською погодою ми досить дивно виглядали у своїх футболках і в"єтнамках на фоні нормальних людей. І почували себе під дрібним, але стабільним дощиком відповідно. Тому просувались парком досить спішною ходою і обійшли весь за дві години. Але ця чудова місцина не терпить суєти та поспіху. Там можна прогулюватись цілий день і неперестанно милуватися. Тому це відвідування варто назвати просто ознайомчим і безперечно повернутися знов.

Добавьте в Twitter Добавьте в Facebook Добавьте в Вконтакте Добавьте в Одноклассники Добавьте в Мой Мир Добавьте в Livejournal Добавьте в Google Buzz
рейтинг: 7.5
голосов: 2
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

ОТЗЫВЫ

 
 

Гость
 
3 октября 2010 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Цены терпимо а вот графика екскурсий нет  не успеваеш запечатлить что либо сразу тебе в спину другая группа что нельзя интервал сделать ?Спасибо местным бабушкам в Ялте успели на первую екскурсию в Воронцовский а так бы день потерян
 

Пользователь
Отзывов: 642
 
28 сентября 2010 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Согласен, что цены на крымские дворцы дороже цен на карпатские замки, но они, действительно того стоят! Крым такое место, куда хочется приехать снова и снова!


КАЛЕНДАРЬ СОБЫТИЙ
Все события