Область

Район

Населенный пункт  
 
СПИСОК
 
 
НА КАРТЕ
 
Добавить в маршрут
Очистить поля
МОЙ МАРШРУТ
Маршрут не задан.
(Вы можете добавить в маршрут любой населенный пункт или объект каталога нажав на линк "Добавить в маршрут")
 

ОТЧЕТ О ПОЕЗДКЕ

Несподіване Бернау
Несподіване Бернау
Берлін - Бернау - Берлін
Добавлен: 21 сентября 2010 г.
Просмотров: 1622
Автор: WolK
Продолжительность: 1 день
Пробег: 25 км.
Посмотреть маршрут Добавить в избранное
  Печатать
 
рейтинг: 8.8
голосов: 4
Отзывы

Так вже склалося, що в початковий період мого знайомства з Німеччиною, увага приділялася загальновідомим осередкам німецької культури та історії, які зазвичай зосереджені у великих центрових містах, і що також важливе, які знаходяться на значній відстані від Берліну – місця моєї тимчасової дислокації. І тому не дивно, що безліч прилеглих до столиці Німеччини міст та містечок, що не можуть похвалитися якимись видатними пам’ятками історії або архітектури, але від того не стають, особисто для мене, менш привабливими з точки зору бажання їх відвідати та знайти для себе бодай щось нове та цікаве, залишились поза увагою. То настав час надолужувати згаяне.

Першою ластівкою стала подорож до Франкфурта-на-Одері, звіт про яку було опубліковано 2 вересня. Наразі вибір пав на Бернау (Bernau) – місто супутник Берліну, яке розташоване поблизу північно-східного його кордону.

Скажу відверто - місто перебільшило попередні очікування. Розташоване на відстані 5 кілометрів від території головного міста країни, забираючи лише пів години їзди міською електричкою від історичного центру Берліну, Бернау ніколи не потрапляло до переліку обов’язкових для ознайомлення, моїми гостями та безпосередньо мною, об’єктів, а даремно. То ближче до предмету досліджень.

Ступаючи на перон залізничного вокзалу Бернау відразу зустрічаєшся поглядом з високим шпілем Herz-Jesu-Kirche, який височіє над загалом низькоповерховою забудовою більш ніж 800- річного міста (в центральній частині нова забудова обмежується висотою в чотири поверхи). 

 

Неподалік Herz-Jesu-Kirche починаються так звані міські укріплення, а простіше сказати камінний мур, що обіймає центр міста. 

Мур, довжиною в 1496 метрів та висотою 8 метрів, був зведений в ХІІ-ХІV ст. На той час мур містив у собі 42 будинки, дві башти та троє воріт.

До історичної частини міста можна потрапити через Кам’яні ворота (Steintor), в яких розташувався відділ міського музею. 

 

Згідно з легендою місто було засновано ватажком невеликого загону лицарів Альбрехтом дер Бером, які полювали в тутешніх місцях. Як раз в цих місцях, на галявині поблизу річки знаходився невеличкий шинок, господар якого кожну ніч на вікні запалював свічку, яка слугувала своєрідним маяком для заблукавших в лісі мандрівників. На блиск цього світла і вийшли шестеро лицарів. Зголоднілі та зморені довгим блуканням лісом, вони не змогли відмовити собі почастуватися смачними м’ясними стравами, до яких господар подав темне пиво у глиняних келихах. Пиво їм так сподобалося, що справа не обмежилась одним келихом. Смакуючи чудовий напій, лицарі цікавились у шинкаря в чому полягає секрет його приготування. А господар, підносячи шостий, восьмий, десятий … келих, відповідав, що пиво зварене на воді річки, яка протікає поруч, а вода в ній чарівна, в ній дуже приємно купатися … Але на цьому, вже добряче захмелілий, Альбрехт його перервав і промовив, навіщо в ній купатися, її треба приймати усередину для власного очищення. Останніми словами Альбрехта, перед тим, як він зморений від важкого дня та міцного напою, мертвецьки заснув були адресовані господарю: «Чудове місце! Я збудую тут місто і бургомістром в ньому будеш ти!!!» Першу частину своєї обіцянки він виконав, а от щодо другої - історія замовчує.

Але йдемо далі. З Кам’яними воротами з’єднана Башта Голодуючих, в якій у середньовічні часи, згідно з назвою, її в’язнів піддавали тортурам голоду. 

 

Поруч із Кам’яними воротами, із зовнішнього боку розташований Kulzpark.

Пройшовши через все ті ж ворота, потрапляєш на Берлінську вулицю, яка перетинає історичну частину міста із сходу на захід.

Рухаючись Берлінською вулицею дістаєшся до повороту на центральну пішохідну вулицю міста – Burgermeisterstrasse.

В кінці цієї вулиці розташована готична Церква Святої Марії, яка була збудована в 1519 році.

 

Поряд з Церквою Святої Марії лежить Marktplatz з міською ратушею.

 

В місті проживає понад 36 тисяч мешканців. Розквіт міста прийшовся на середньовічний період, завдяки текстильній промисловості і звичайно пивоваріння. На той час мешканці 146 з 326 будинків міста варили пиво, яке вважалось найкращим у Брандербургських землях.

Ще одна давня легенда розповідає, що під час однієї з осад міста, його мешканці виливали з високої стіни на голови ворога густі гарячі залишки від пивоваріння. Ось така зброя.

Новий розвиток місто отримало після побудови у 1842 році залізниці Берлін-Щецин, а з 1924 року місто із столицею Німеччини з’єднала перша електрифікована лінія залізниці . На фото зображено залізничний вокзал Бернау. Наразі він не виблискує яскравими фарбами, але активне будівництво привокзальної площі, говорить про те, що найближчим часом і його торкнуться руки будівельників.

До речі між Берліном та Бернау створено не тільки залізничне та автомобільне сполучення, а ще й прокладено велосипедний маршрут.

Під час другої світової війни місту пощастило, воно практично не зазнало пошкоджень.
На заході центральної частини міста зберігалася ще одна історична башта – Pulverturm.

Північну частину міста прикрашає Wasserturm.

Ззовні кам’яного муру, стару частину Бернау оточує міський парк з водоймами, мостами, місцями відпочинку тощо.

Парки міста прикрашають різноманітні скульптурні композиції.

Загалом місто справило враження комфортності. Останнім часом, завдяки територіальній та комунікативний близькості з Берліном, чисельність мешканців почала збільшуватись. Багато мешканців столиці віддають перевагу невеликому зеленому містечку.

І насамкінець, моя порада тим хто прибуває на екскурсію до Берліну і не дуже обмежений в часі – знайдіть пів дня і зазирніть до Бернау. Сподіваюсь Вам сподобається!

Добавьте в Twitter Добавьте в Facebook Добавьте в Вконтакте Добавьте в Одноклассники Добавьте в Мой Мир Добавьте в Livejournal Добавьте в Google Buzz
рейтинг: 8.8
голосов: 4
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

ОТЗЫВЫ

 
 


КАЛЕНДАРЬ СОБЫТИЙ
Все события