Область

Район

Населенный пункт  
 
СПИСОК
 
 
НА КАРТЕ
 
Добавить в маршрут
Очистить поля
МОЙ МАРШРУТ
Маршрут не задан.
(Вы можете добавить в маршрут любой населенный пункт или объект каталога нажав на линк "Добавить в маршрут")
 

ОТЧЕТ О ПОЕЗДКЕ

Лісабон січень
Лісабон січень
Лісабон-Кашкайш-Сінтра-Обідуш-Пеніше-Баталья-Назаре
Добавлен: 27 февраля 2019 г.
Просмотров: 6445
Автор: skovoroda
Продолжительность: 7 дней
Пробег: 300 км.
Посмотреть маршрут Добавить в избранное
  Печатать
 
рейтинг: 6.6
голосов: 5
6  
Отзывы

Я дуже вдячна людям, які залишили свої описи і поради по подорожі у Лісабон, і тому хочу продовжити цю естафету і залишити в свою чергу свої поради наступним подорожуючим.

Погода. Я була у Лісабоні у січні 2019 року. Погода – 16-20 градусів, періодично вітрено. Дощі були, але невеликі – тільки декілька раз недовго поморосило і з’явилося сонечко, хоча у прогнозах було позначено - дощі цілий день. В готелі сирувато, речі сохнуть погано.

Плануйте, куди ви хочете дістатися і як. При чому не один варіант, а декілька – оскільки може поступити додаткова інформація - де цікавіше, а де ремонт тощо.

Мова. Службовці на вокзалах і станціях, у більших магазинах, водії автобусів прекрасно спілкуються англійською. Люди дуже доброзичливі - навіть ті, хто не знає, англійської, намагаються допомогти. Я для себе виписала цілий розмовник, але реально користувалася тільки числівниками (коли вони пояснюють, скільки це коштує або номер автобуса) і наступними виразами:

добрий день – бон дІа, добрий вечір - бОа тАрде, дякую – обрігАда (чоловіки кажуть обрігАдо), вибачте – дішкульпе, це – е, де є – Онде е, автобус – аутокАру, потяг – комбОй, зупинка – парАр, станція – істАсео, скільки коштує – квАндо кОшта, дуже – мУйто, добре – бень, так – сі, ні – нАу, не працює – нАу фунсіОна, розклад – орАріо.

Гроші. Картки не беруть: водії, у автоматах з продажу квитків, на лоточках із сувенірами тощо. Тому дуже рекомендую мати готівку і, зокрема, монети. Португальці ходять з важкими гаманцями:)

Лісабон - їжа. Безліч туристичних дорогих ресторанів. Досить багато ресторанчиків для місцевих, в тому числі – азіатської, арабської кухні. Багато кондитерських – паштЕйш. Є прикольне місце Time Market навпроти Cais de Sodre – фудкорт із ресторанів, красиво і відносно дешево. Працює з 12-ї години. Крім того, у Лісабоні повсюду маленькі продуктові магазинчики, невеликі супермаркети. В деяких супермаркетах є кафе, де можна перекусити або взяти з собою, правда, вибір там невеликий. Не забудьте в таких супермаркетах-кафе на вході в котушці взяти талончик і дивитись, коли ваш номер висвітиться на табло. Може бути одна котушка, а можуть бути окремі -«з собою» -  «levare» і «на місці» - «na loja». Найпоширеніший супермаркет – Pingo Doce, але мені більше сподобався більший Continent. Взагалі, приготуйтеся до коротких черг, але дуже повільних касирів, які люблять поговорити з клієнтами. Лісабонці люблять і прекрасно готують рибу, зокрема, сардини (sardina) і тріску (en - codfish, pt - bacalao бакалЯо).

Лісабон - пішки. Всупереч міфам, Лісабон зовсім не страшний з точки зору підйомів і спусків. Обійти пішки весь центр реально.

Лісабон – транспорт. Добре розвинений, зручний, в Лісабоні пунктуальний:). Карта метро тут https://www.metrolisboa.pt/en/travel/diagrams-and-maps . Загальної зручної карти транспорту не знайшла. Наприклад, питала у людей, як добратися від Белема до площі Помбала - прямий автобус 727. Якщо від Белема до центра (площа ФігЕйрос) – трамвай 15. Є історичний трамвай №28, але він завжди забитий, і багато карманників, місцеві його не рекомендують. Особливості: щоб зупинився транспорт, потрібно голосувати. Двері відкриваються за натисканням кнопки на дверях. Мені була потрібна камера зберігання (Cacifos Automaticos - касІфуш аутомАтікуш), вони є на всіх вокзалах, автоматичні, від 1,5 євро, розібратись в інструкції просто, але у мене автомат не спрацював.

Лісабон – оплата транспорту. Є декілька варіантів оплати, я користувалась карткою Viva Viagem (вІва віажЕнь) і наповнювала її грошима (zapping). Можна також платити при вході (дорожче), або придбати інші варіанти проїздних, я вибрала Viva Viagem zapping за відгуками і опишу тільки свій досвід. З аеропорту я зайшла в метро і побачила автомати продажу з написами португальською. Добре, що в 11 вечора був службовець, який на моє прохання «Viva Viagem zapping 15 euros, please» швидко упорався з автоматом і видав мені наповнену картку. Сама карта коштує 0,5 євро, наповнити її можна сумами 3, 5, 10, 15, 20 євро, автомат здачу дає, картки не приймає. Поповнювала картку самостійно, порозумілася з автоматом сама. Карткою Viva Viagem можна оплачувати різні види транспорту, включаючи приміські електрички до Cascais та Sintra, фунікулери і навіть пором на інший берег ріки. Картку потрібно прикласти до турнікета або автомата, і він покаже, скільки грошей залишилось. При виході з метро також треба прикласти її до турнікету. Дякую annaportugal http://annaportugal.ru/lissabon-obshhestvennnyj-transport-elektrichki-v-gorode-i-blizhajshix-prigorodax/ Також дякую ire-liya https://forum.awd.ru/viewtopic.php?f=965&t=238753

Лісабон – альтернативні способи пересування. Можна орендувати електричний самокат – багато хто так пересувається, самокати потім лишають – валяються по всьому місту:). https://www.li.me/ Думаю, що аналогічні сервіси з’являються і в інших містах Європи. Також є велосипеди, тук-туки.

Карта. Рекомендую для прогулянок по місту користуватися оффлайн-картою, на якій заздалегідь проставити мітки (наприклад, береш статтю про Лісабон, сподобалось місце – вбиваєш його назву на цій карті і ставиш мітку), а потім на прогулянці будуєш маршрут до мітки. (не обов’язково притримуватись цього маршруту, звичайно - навколо стільки цікавого:)) Я користувалася картою Maps.me і все було дуже чітко, показує навіть стежки. 

Деякі мої мітки: Miradouro da Nossa Senhora do Monte – найкращий мірадор, вокзали Sete Rios, Oriente, Rossio, Campo Grande, Cais do Sodre, ринок-фудкорт Time Out Market, Музей Калуста Гулбенкяна (Museu Calouste Gulbenkian), Дворец Фронтейра (не дійшла), Дом-музей Медейруш-и-Алмейда (не дійшла), Feira da Ladra - Campo de Santa Clara (блошиний ринок вт сб та панорамне азулежу – не дійшла), Praca do Comercio (прАса де КомЕрсіо) – найбільша площа, Praca de Dom Pedro IV, Praca da Figueira (ПрАса де ФігЕйра), Praca Luis de Camoes (прАса ЛуІш де КамоЕнс),  Дом Бикуш - Rua Bacalhoeiros 8, Se на площі Largo da Se - Лісабонський головний собор, Igreja da Sao Vicente de Fora - Монастир Сан-Вісенте-де-Фора, Igreja de Sao Domingos, Igreja de Santo Antonio de Lisboa, Carmo Archaeological Museum, оперний театр Sao Carlos Сан Карлуш на вулиці Rua Serpe Pinto, A Brasileira по Rua Garrett, 120 – кафе (1905) в стилі ар-нуво «Сюда любил захаживать поэт Фернанду Пессоа. Да он и сейчас здесь.Отлитый в бронзе, Пессоа продолжает наблюдать за посетителями кафе.» - цитата Надя Алексеева http://travelask.ru/portugal/lisbon , Національний палац Ажуда Palacio Nacional da Ajuda в Белені (не дійшла), National Pantheon

Лісабон - екскурсії. Для початкового ознайомленням з містом рекомендую відвідати екскурсію чи навіть декілька по різних районах. Як і у інших містах Європи, можна загуглити Free walking tours. Екскурсії називаються Free і оплачуються в кінці екскурсії – хто скільки вважає потрібним. У Лісабоні їх дуже багато. Я відвідала «Tours of my life» по Алфамі і Морарії і дуже задоволена.

Лісабон - історичний центр. Є декілька історичних районів, ось їх карта https://lisbonlisboaportugal.com/lisbon-tour/lisbon-where-to-stay-which-district-best-area.html А то пишуть  - прогуляйтеся Байшею, наприклад, а де та Байша – неясно. Крім Белема, всі історичні райони близько, можна обійти за півдня. «Богемный Шиаду и туристическая Байша. Светлый и гордый Байрру Альту и помпезная Авенида. Величественный Каштелу и рвущая душу Алфама... Моурария – медина» (цитата Олег Иванов https://www.tourister.ru/responses/id_21741)
Лісабон - оглядові майданчики. Їх багато, називаються мірадори. Найвищий і найкращий - Miradouro da Senhora do Monte. Інші теж гарні – не такий суперський вид, але, як правило, у сквері, де можна перепочити. Мені дуже сподобався також Miradouro das Portas do Sol.

Мітки на мірадори: Miradouro de Santo Amaro, Miradouro do Recolhimento, Miradouro de Sao Pedro de Alcantara, Miradouro das Portas do Sol, Miradouro de Santa Luzia, Miradouro de Santa Catarina, Terracos do Carmo, Miradouro da Senhora do Monte, Miradouro Da Graca

Лісабон – музей Гульбенкяна. Безкоштовно в неділю з 14 години. Приємний музей сучасного мистецтва, також проходять виставки. Парк дуже гарний з різними видами рослин.

Belem (БелЕнь) – район Лісабона, віддалений від центру. Добиратись: трамвай 15 від площі Figeira (зупинки є на Cais do Sodre та Praca do Comercio), електричка від вокзала Cais de Sodre (трохи дорожче - 1,90 проти 1,33 - але швидше. Тут теж діє біла карта Viva viagem), автобуси 714, 728, 729, 751 (наприклад, від площі Помбала прямий автобус 727). У понеділок зачинені і монастир, і церква, і башта. Монастир дуже красивий, 15 хвилин до башти. Кажуть, в середині башти пусто, заходити не варто. Історична кондитерська, де продають оригінальні паштейші. Звичайно, довга черга, але швидше і приємніше буде зайти в середину самого ресторана (там дуже багато залів, інтер’єр приємний) і зайняти столик. Сама паштейша, на мій смак, абсолютно не відрізняється від інших, які я пробувала у супермаркетах і кондитерських.

Cascais (КашкАйш) – курортне містечко, найближчий до Лісабона океан. Добратись – від вокзала Cais de Sodre на електричці - ходять кожні 20 хвилин, дорога вздовж річки і океана - півгодини. Оплата – 1,9 євро білою картою viva viagem. Красивий центр містечка, схожий на Канни. Дорога від центру на захід гарна, сонячна – вздовж океана, скель, є доріжка для велосипедистів. За 20 хвилин можна дістатись до популярного місця Boca do Inferno.

Cabo da Roca – найзахідніша точка Європи. Добиратись – автобус 403 від Cascais (20 хвилин – 3,40 євро) або від Sintra (година). Зупинка в Cascais – від станції праворуч і за торгівельний центр, оплата у водія. Подивитись із скелі, пофоткатись займе хвилин 20. Якщо любите гуляти стежками над морем, хочете спуститись до пляжу стежкою, що сиплеться (північніше) – то займе цілий день. Розклад автобусів тут https://scotturb.com/carreira-403-inverno/ зверніть увагу на примітки - ввечері 403-й автобус на Cabo da Roca не заходить, очевидно, через складну дорогу. Автобуси не пунктуальні, як і всі міжміські автобуси, які я зустрічала в Португалії.

Sintra – туристичне містечко. В суботу, неділю і понеділок дуже багато людей, обирайте інші дні (понеділок – тому що в самому Лісабоні в цей день практично все зачинено – музеї, Пантеон, деякі церкви – і люди їдуть до Сінтри). Добиратись від вокзала Rossio (РОссіо) на електричці (Тут теж діє біла карта Viva viagem), при виході із станції різко праворуч – зупинки автобусів. Я визначилась заздалегідь, що поїду у Quinta da Regaleira та Monserrat, а у Pena та Castelo dos Mouros – ні. Тому мені підходив автобус 434, який іде спочатку у Quinta da Regaleira, потім у Monserrat і назад (іде без зупинки через Colares) – коли іще раз сідаєш на цей автобус, дійсний один і той самий квиток. Quinta da Regaleira дуже сподобалась. Must visit. Парк Monserrat, звичайно, слабкіший, але теж приємний. Палац гарний і дуже фотогенічний. З гори вже видно океан – хотілося до нього, теоретично це можливо – доїхати на 434 до Colares, і пішки до океана кілометри 4, або повернутись до станції і на автобусі 403 до Cabo da Roca (до речі, 403-й зупиняється і в Colares). Також є таксі. Але відклала океан на інший день, оскільки хотілося на ньому побути подовше. Оскільки рух односторонній, зупинка автобуса 434 на виїзд з Монсеррат там само, а не в зворотній бік, не прогавте. Центр Сінтри туристичний, фотогенічний, декілька цікавих місць, музеї, парки, Національний палац (не дійшла). Є таке місце – Vila Sassetti – запитайте у місцевих, на карті Maps.me і Google немає – від нього веде дуже красива стежка серед квітів нагору. Далі все стає не так квітуче – сходинки серед скель, але піднятися не важко. Хоча на вигляд замок Маврів вертикально над Сінтрою. Стежка виходить до площі з інфоцентром, з якої доріжка веде до фортеці Маврів – зразу ліворуч, та автомобільна дорога ліворуч до замку Пени (15 хвилин). Зверху оглядових майданчиків немає. Вниз спускалася автомобільною дорогою – теж дуже мальовнича.

Obidos (О’бідуш) - містечко. Маленьке, гарне, туристичне, фотогенічне. Обійти по кріпосній стіні. Години достатньо. Добиратися – автобус компанії rodotejo (родотЕжу) від метро Campo Grande, зупинку впізнати можна по великим автобусам цієї компанії – справа від вокзалу, якщо дивитись від центру. Дякую Kat_M за інструкцію https://forum.awd.ru/viewtopic.php?f=963&t=154224#p5785709    Автобуси ходять кожну годину: 6:00, 7:00 і так далі, дорога займає трішки більше години. Квитки у водія. Історичний центр прямо біля зупинки. На зупинці висить розклад, мені пощастило – розклад був майже правильним:).  

Peniche (ПенІше) – містечко, незаслужено непопулярне в форумах. Це півострів із мальовничих скель, весь навіть не встигла обійти. Декілька цікавих туристичних місць. Кафе для місцевих із свіжею смаженою рибою за 5,40 євро – навпроти інфоцентру. Добиратися – від Obidos на автобусній зупинці є розклад, їхати 20 хвилин. Зворотній автобус на Obidos о 17.00.

Batalha (БатAлья) – містечко навколо монастиря. В самому містечку робити нема чого. Споруда монастиря грандіозна. Під залог документів дають аудіогід англійською із скромним описом. Добиратися – 2 години на автобусі https://www.rede-expressos.pt від автовокзала Sete Rios (СЕте РІуш). Автовокзал знайти просто – вказівник при виході з будинку метро/вокзала. Каси працюють, очевидно, цілодобово, але я не знала цього і на автобус о 7 ранку брала квиток в інтернеті. Ймовірно, вийшло дешевше – 11,40 євро. Після Батальї у мене в планах була Alcobaca (АлкобАса), але монастирів мені на цей день було достатньо і дуже хотілося на океан, тому вирішила відразу поїхати до Nazare (НазАре), звідки у мене вже був куплений зворотній квиток. Але міжміський транспорт слабоватий в цьому регіоні – на зупинці розклад 2014 року, який не збігається із розкладом на сайті http://www.rodoviariadolis.pt/ і не збігається з реальним, як виявилося. Крім того, автобуси можуть прийти раніше чи пізніше хвилин на 20. Щоб дістатися до Назаре, місцеві мешканці порадили мені їхати або в Лейрію, або в Алкобасу і там пересідати на інший автобус. В реальності автобус до Алкобаси на 11.32 відразу після Алкобаси (ура!) іде до Назаре.

Nazare (НазАре) – курортне містечко на океані, відоме своїми високими хвилями, популярне серед серферів. Є де погуляти і в нижній частині, і у верхній – на скелі. Широкий і великий пляж, за скелею ще один – Північний пляж. На скелю можна піднятися на фунікулері або пішки – вуличка праворуч від фунікулера. На скелі самому краю скелі фортеця. За нею металеві сходинки до оглядового майданчику, де хвилі розбиваються об скелі. Написів «обережно» немає, але будьте обережні. Праворуч від фортеці – Північний пляж, до якого можна спокійно дойти по грунтовій дорозі. Добиратися до Назаре – 1,5 години на автобусі https://www.rede-expressos.pt від автовокзала Sete Rios (СЕте РІуш). Як я написала вище, я спланувала відвідати Баталью, Алкобасу і потім Назаре за один день. Фактично на Баталью потрібна тільки 1 година, в Алкобасу я взагалі не поїхала, а в Назаре на океані мені так сподобалось, що я б краще провела там цілий день. Можна включити в тур після Назаре ще Обідуш, але часу на Назаре залишиться занадто мало, а в Обідуші ввечері не буде цікаво. Дякую Lana703 за корисний відгук https://forum.awd.ru/viewtopic.php?f=962&t=354181&start=20#p9025904

Про країну. «Салазар... управлял страной с 1932 по 1968. Им был установлен самый продолжительный в Европе диктаторский режим, павший после «революции гвоздик». цитата - http://travelask.ru/portugal/Tomar   Emergency number: 112, Portugal country code: 351

Португалія – посилання на транспортні сайти http://www.rodoviariadolis.pt/ http://www.rodotejo.pt/ https://www.cp.pt   http://www.scotturb.com

Ще декілька корисних джерел, які дуже допомогли у плануванні, дякую вам! 

http://album.turizm.ru/story/36085-lissabon_i_okrestnosti_sintra_lejriya/
http://iturizmo.ru/razgovorniki/russko-portugalskij-razgovornik.html
https://www.tourister.ru/world/europe/portugal/city/lisbon/tips/5886
http://www.sintra-portugal.com/sintra-ru.html
https://forum.awd.ru/viewtopic.php?f=965&t=354653
http://marinatravelblog.com/portugaliya-lissabon-1/
https://34travel.me/post/lissabon
https://www.otzyv.ru/read.php?id=175571

Добавьте в Twitter Добавьте в Facebook Добавьте в Вконтакте Добавьте в Одноклассники Добавьте в Мой Мир Добавьте в Livejournal Добавьте в Google Buzz
рейтинг: 6.6
голосов: 5
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

ОТЗЫВЫ

 
 
Добавить отзыв

Пользователь
Отзывов: 15
 
27 марта 2019 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Думаю, як для Назаре - це середні хвилі. Але для мене вперше побачити такі хвилі було дуже прикольно. Величезні барашки на пляжі, могутні "фонтани" біля скель...
 

Пользователь
Отзывов: 451
 
5 марта 2019 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Неделя прошла ,а ответов так и не дождались.Для чего тогда все это написано? У меня создалось впечатление,что для рекламы ru(SS) сайтов.
 

Пользователь
Отзывов: 23
 
1 марта 2019 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
А в качестве транспорта в Лиссабоне, я бы рекомендовал ... такси. Очень дешевое! Особенно, если будет ехать несколько человек. В этом случае стоимость поездки будет соизмерима со стоимостью проезда общественным транспортом.
 

Пользователь
Отзывов: 23
 
1 марта 2019 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
"дякую – обрігАда (чоловіки кажуть обрігАдо"

Немного не так. Когда благодарят жещинУ - говорят "обригадА". Когда благодарят мужчинУ - "обригадО".
 

Пользователь
Отзывов: 372
 
28 февраля 2019 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Фото не робили?
А для чого дякувати тут мешканцям форуму Вінського?
А оце щось зовсім незрозуміло : "Про країну. «Салазар... управлял страной с 1932 по 1968. Им был установлен самый продолжительный в Европе диктаторский режим, павший после «революции гвоздик». цитата - http://travelask.ru/portugal/Tomar   Emergency number: 112, Portugal country code: 351" dntknw
 

Пользователь
Отзывов: 335
 
28 февраля 2019 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Так були високі хвилі в Назаре чи ні?  Улыбка


КАЛЕНДАРЬ СОБЫТИЙ
Все события