Область

Район

Населенный пункт  
 
СПИСОК
 
 
НА КАРТЕ
 
Добавить в маршрут
Очистить поля
МОЙ МАРШРУТ
Маршрут не задан.
(Вы можете добавить в маршрут любой населенный пункт или объект каталога нажав на линк "Добавить в маршрут")
 

ОТЧЕТ О ПОЕЗДКЕ

На відстані простягненої руки
На відстані простягненої руки
Вишгород
Добавлен: 13 июня 2016 г.
Просмотров: 1542
Автор: WolK
Продолжительность: 1 день
Пробег: 1 км.
Посмотреть маршрут Добавить в избранное
  Печатать
 
рейтинг: 9.7
голосов: 3
Отзывы

Північне передмістя та супутник столиці – Вишгород має давню історію та  є свідком багатьох славетних подій. Це сьогодні він знаходиться у тіні Києва, а свого часу був йому конкурентом, неодноразово ходив на нього походами. Місту вже доволі скоро виповниться тисяча років, а перші поселення виникли тут ще у ІV ст. до нашої ери.     

Як відомо, Київ було засновано братами Києм, Щеком, Хоривом та сестрою їх Либіддю, і названо на честь старшого з них. Вишгород, у свою чергу, був заснований молодшим з братів і нарікся Хоривцем. Сучасна назва пов’язана з гористим ландшафтом і означає городище, яке розташовано на висоті, про що не складно здогадатися.

Мій власний інтерес до Вишгорода сформувався вже доволі давно. Не дивлячись на те, що за останні двадцять років, зі стабільною регулярністю, змінювались особисті топоприв’язки на карті континенту, штамп в паспорті продовжував фіксувати у графі місця проживання всю ту ж вулицю - Вишгородську. 

Вулиця, що утворилася на стародавньому шляху з Києва до Вишгорода, трансформується у так зване Мінське шосе, яке для безпеки пересування опального княЗЗя, що їздив сюдою до свого Межигір’я, було розширене і доповнене додатковою смугою.

Місто, про яке зараз йдеться, із самого свого початку будувалося як фортеця, що мала важливе стратегічне значення та вдале розташування. Вона була надійно захищена потужними дерево-земляними укріпленнями, валами та ровами і входила до загальної оборонної системи Київської Русі. 

Сьогодні ж, частина Вишгорода перетворилася на такий собі спальний район, до речі доволі доглянутий, у порівнянні з багатьма київськими. І це не дивно, бо відстань у десять кілометрів, на сьогодні, це ніщо.

Офіційна статистика каже, що у місті мешкає 27 тисяч населення, хоча неофіційна говорить про всі сорок. Бо ж по факту, живуть тут люди і з київською, і з іншими українськими прописками.

На центральній площі, перед районною Радою, встановлено пам’ятник його покровителям – Борису та Глібу, першим руським Святим, які були поховані у Вишгороді, і через що, місто набуло особливого релігійного значення.

Куполи храму на честь Святих, що стоїть на природньому постаменті, де колись було древнє городище, є найвищою точкою міста.

Перед тим, як Вишгород був спустошений ордами Батия, на високих кручах правого берега Дніпра знаходився адміністративно – громадський центр та храм, а житлові квартали та ремісничо-торгівельний посад знаходився попід горою, як Поділ у Києві. Зараз же все навпаки, на місті посаду сконцентрувалося сучасне місто, щоправда наділене золотом церковних бань.

В житлових кварталах зустрічаються усілякі прикольні несподіванки, хоча навряд чи для мешканців цих двох панельних дев’ятиповерхівок, вбудований в їх торцеві частини маєток виглядає прикольно, проте несподіванкою став безумовно.

На манер амстердамських стовпчиків, небажані для автівок тротуари захищають напівкруглі бетонні сонечка і чотирилапі паркувальники, що також кардинально відрізняють столицю колишнього князівства від міста кафешопів.

  

Центральна вулиця вже починає вдягатися у зелене вбрання. В чистому ранішньому повітрі дихає на всі легені весна і час спускатися додолу, до води.  

Нове життя, після довгих років занепаду в статусі селища, Вишгород отримав завдяки зведенню Київської гідроелектростанції, яка з одного боку поховала під своїми нещадними водами десятки українських Атлантид, проте народило нове показове місто енергетиків.

Набережна аванпорту шлюзу перетворилася на цікавий променад і схожа на справжню морську набережну, на якій з наближенням літа починає вирувати життя.

Але то буде згодом. А сьогодні на календарі лишень 10 квітня. І хоч температура повітря вже перевалила за двадцятиградусну позначку, народу поки що не багато – самий час прогулятися тут і подихати свіжим повітрям.

Зона відпочинку починається з легендарної білої чайки, що є одним із сучасних символів Вишгорода і на яку ми залазили усім своїм випускним класом, як то зараз кажуть – для селфі, в період закінчення школи.

Попід кручею утворено монумент визволителям Києва, які восени 1943 року форсували Дніпро, що зумовило звільнення столиці України від німецьких окупаційних військ.

Прямо за стелою гірськими стежинами можна підкорити висоту і з висоти колишнього дитинця побачити на горизонті сірі контури мегаполісу.

Акваторія порожня від кораблів, судноплавство практично відсутнє, проте час від часу на цих просторах відбувається етап змагань Формули-1 на воді. От тоді тут дійсно стає гарячи. А поки – повний штиль.

Променад простягається на кілометри вдалечінь. Кручі є додаткової природною його окрасою. У їх підніжжя швартується дитяча флотилія.

Власне, тій віковій категорії, для якої спорудили чудовий фрегат, більш цікаві самі гори, по яких вони залюбки карабкаються і ведуть лік здоланим вершинам.  

В очеретових ставках, як у дзеркалі відбиваються рельєфні контури дніпровських схилів, що нависли над водосховищем – Київським морем.  

Ось уже поруч вхід до аванпорту. Маяк, що зовсім нещодавно баражував ближче до лінії горизонту, тепер зовсім поруч. Він сумно дивиться поперемінно то на мене, то на червоний бакен, а то на поодинокі вітрильники, які вийшли на велику воду і не хочуть заходити до його обмеженого простору.

Позаду залишається напівпорожній променад, а попереду відкрите море на добру сотню кілометрів. Сухопутним дороги немає і треба вертатися. 

Добре, що все поруч – на відстані простягненої руки. 

Добавьте в Twitter Добавьте в Facebook Добавьте в Вконтакте Добавьте в Одноклассники Добавьте в Мой Мир Добавьте в Livejournal Добавьте в Google Buzz
рейтинг: 9.7
голосов: 3
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ
Fantastican more + Grande affare (22 дня, 5000 км)
Черновцы + Закарпатье (5 дней, 1850 км)
Масяня в Будапеште (8 дней, 1 км)

ОТЗЫВЫ