Область

Район

Населенный пункт  
 
СПИСОК
 
 
НА КАРТЕ
 
Добавить в маршрут
Очистить поля
МОЙ МАРШРУТ
Маршрут не задан.
(Вы можете добавить в маршрут любой населенный пункт или объект каталога нажав на линк "Добавить в маршрут")
 

ОТЧЕТ О ПОЕЗДКЕ

 Травневий шарм стильного міста
Травневий шарм стильного міста
Полтава
Добавлен: 19 мая 2016 г.
Просмотров: 1841
Автор: WolK
Продолжительность: 1 день
Пробег: 1 км.
Посмотреть маршрут Добавить в избранное
  Печатать
 
рейтинг: 9.8
голосов: 8
8  
Отзывы

Полтава сподобалась. Це стало певною несподіванкою та змінило відносно скептичне  ставлення щодо її провінційності та наслідування більш статусним містам. 

Так, вона дуже домашня, великою долею одноповерхова. Звідси, напевно, і закрадається периферійне ставлення до неї. Разом з тим немає в ній пафосності та пихатості, притаманної багатьом населеним пунктам, що прагнуть позбутися комплексу меншовартістності, занурюючись з головою у хвилі снобізму. Але вона і не вінтажна, а скоріше гармонійна та природна, чимось схожа на подібні їй європейські, за формою та змістом.      

Зустріла мене Полтава ясним весняним днем і просто вразила зеленістю своїх вулиць.

     

Знайомитись з містом доволі комфортно. Від залізничного вокзалу, на який Хьюндай примчав мене за якихось три години, слід рухатись практично увесь час прямо, роблячи неглибокі, метрів на сто, а де і на двісті, періодичні випади то у правий, а то у лівий бік.

Головним вектором, що веде до історичного центру, є кілометрова каштанова алея, яка пахне свіжістю молодого каштанового листя, на яких вже дуже скоро розквітнуть білі свічки.

Сама алея та прилеглі до неї території зазнали відчутної санації, приуроченої до 1100-ліття Полтави і виглядають впорядкованими та охайними.

По закінченні Алеї роблю перший викид ліворуч і потрапляю на площу Незалежності, на якій повним ходом дзюрчать фонтани, а домінантою слугує «Ворскла-Арена». Скільки разів бачив її із середини, під час трансляцій, а ззовні доторкнувся перший раз.

Повертаюся на заданий курс і по лівому борту вимальовується казковий теремок із жар-птицями. Колишній селянський банк трансформувався в певний період у обласне КДБ, і до наших днів продовжує використовуватись за новим призначенням.

З тильного його боку, на стадіоні Динамо, жваво ганяють шкіряного афрополтавці.

Ще декілька кроків і виходимо на простір Круглої площі, з пам’ятником 100-річчя перемоги над шведами. Не тими, що із Златаном Ібрагімовичем на Євро–2012, а з тими, що із Карлом ХІІ сезону 1709.

Шикарна зелена площа-парк в обіймах білого архітектурного класицизму створює позитивне враження. Зелено-білі тони, притаманні взагалі усьому місту. В цьому, напевно, і криється відповідь, чому саме такі кольори обрав провідний місцевий футбольний колектив.    

За Площею, в незмінному напрямку, починається пішохідний променад.

По Європейські чиста, з усіма, притаманними подібним, туристичними прибамбасами, бруківка чимось навіяла мені Одесу. 

Навпроти обласного театру стоїть миловидна дівчина, що розмовляє по невидимому мобільному телефону. Звати її Маруся Чурай і співала вона свої пісні ще у доґаджетові часи.

Наче з інших світів, з’являється містичний краєзнавчий музей. Його архітектура заворожує, а магічні символи та пентаграми вікон уводять думки в інші виміри.   

     

Напевно і через це, кобзар, що замислився навпроти, має такий заклопотаний вигляд.

Проте в Петровському парку, що розташувався поруч, панує веселуха – фонтани, розваги, морозиво.

Поворот на 90 градусів від заданого курсу і аж допоки не потрапляю на природній оглядовий майданчик. Підімною розкинулася Полтава минулого століття, одноповерхова та незаймана.

В кінці горизонту, на верхівці зеленого пагорба виріс Монастирський комплекс, в золоті куполів якого поблискує весняне сонечко. Шарман!

Фінішна фаза маршруту розпочинається з появи між крон дерев Свято-Успенського Кафедрального Собору

За ним утворився мальовничий куточок. Склалося враження, що я вийшов на схили Дніпра десь у районі ботанічного саду. Квітучий пахучий бузок, спальні райони немов лівобережжя, ліворуч у підніжжя Поділ, і тільки білява ротонда розставляє все на свої місця – це Полтава!

Ну і звісно, галушки, куди ж без них, без цього регіонального символу. Подавалися вони в ту мить із невідомою червоною перчинкою.

Далі дороги немає, круча розділила верхнє та нижнє місто. А це означає, що слід розвертатися та рушити у діаметрально протилежному напрямку, напрямку звідкіля прийшов і де встиг вже познайомитись, як на мене, з вельми стильним та колоритним українським містом.

Добавьте в Twitter Добавьте в Facebook Добавьте в Вконтакте Добавьте в Одноклассники Добавьте в Мой Мир Добавьте в Livejournal Добавьте в Google Buzz
рейтинг: 9.8
голосов: 8
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

ОТЗЫВЫ

 
 
Добавить отзыв

Пользователь
Отзывов: 342
 
20 мая 2016 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
To: shamay1967 Спасибо! Далеко не всегда увиденные города удивляют в лучшую сторону относительно ожидаемого. А Полтава удивила и очень понравилась.
 

Пользователь
Отзывов: 455
 
20 мая 2016 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Люблю Полтаву.Хороший городок.Спасибо.
 

Пользователь
Отзывов: 342
 
20 мая 2016 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
To: Amis Дякую! Справді дуже позитивне місто.
 

Пользователь
Отзывов: 342
 
20 мая 2016 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
To: vovan1970 Спасибо. А это уже в следующий раз.
 

Пользователь
Отзывов: 342
 
20 мая 2016 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
To: VladL Спасибо за отзыв. Все очень просто - все время прямо.
 

Пользователь
Отзывов: 117
 
19 мая 2016 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Чудові фотки та опис міста Полтави! Нагадали наші майські свята у Полтаві.
+10
 

Пользователь
Отзывов: 195
 
19 мая 2016 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Отличный отчет, добавить только музей дальней авиации и очень красивые окрестности...
 

Пользователь
Отзывов: 71
 
19 мая 2016 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
очень понравилось. 10 баллов. если бы еще карту маршрута.....
но и так прекрасно


КАЛЕНДАРЬ СОБЫТИЙ
Все события