Область

Район

Населенный пункт  
 
СПИСОК
 
 
НА КАРТЕ
 
Добавить в маршрут
Очистить поля
МОЙ МАРШРУТ
Маршрут не задан.
(Вы можете добавить в маршрут любой населенный пункт или объект каталога нажав на линк "Добавить в маршрут")
 

ОТЧЕТ О ПОЕЗДКЕ

Веломандрівка Молдовою
Веломандрівка Молдовою
Могилів - Подільський - Сороки - Орхей - Кишинів
Добавлен: 21 августа 2015 г.
Просмотров: 13479
Автор: mediator151
Продолжительность: 6 дней
Пробег: 320 км.
Посмотреть маршрут Добавить в избранное
  Печатать
 
рейтинг: 7.4
голосов: 9
5  
Отзывы

Всім привіт! Цього разу у пошуках нових маршрутів мене занесло до Молдови. 

П'ять днів, 320 км від Могилів-Подільського до Кишинева через Сороки та Орхей. Завітали до фортеці на березі Дністра, що у Сороках, проїхались берегами р. Дністер, каньйоном р. Реут та долиною Старий Орхей до печерного монастиря, а також відвідали винні погреби в Кріково. 

Протягом усіх 5 днів було спекотно, менше 30 градусів по С не було. Маю зазначити, що Молдова то далеко не рівнина, це суцільні пагорби, постійні спуски та підйоми по 3-5 км, що дуже виснажують.

День перший. Могилів-Подільський - Сороки - берег р. Дністер. 83 км

До Могилів-Подільського приїхали потягом з Киева о 23:00 і переночували в готелі, номер у якому заздалегідь замовили. Зранку, поснідавши в готелі та обмінявши гривні на леї у валютників на базарі, відправились до кордону. На контрольно-пропускному пункті не затримались, у нас лише жартівливо запитали, чи не перевозимо наркотики, і вже за хвилин 5 ми перетнули міст через Дністер. Отримали штамп в закордоному паспорті на Молдовському КПП - і ми в Молдові.

Відразу почався крутий підйом, протяжністю десь 4 км. Для дружини то виявилося занадто різким початоком, навіть її велосипед сказав досить і відмовився їхати далі. Довелося розбирати заднє колесо і перебирати «трещітку». На щастя то була перша і остання поломка на нашому шляху, не враховуючи декількох проколів) Протягом усіх 80 кілометрів до Сорок ми постійно піднімалися та спускалися, такої кількості підйомів та спусків мені ще не доводилося зустрічати.

Відразу кинулися в очі безмежні яблуневі сади і фурии, завантажені яблуками, що постійно проїздили повз. Звісно ми не втрималися і зірвали трішки яблук, щоб скуштувати) Також вразили криниці, ледве не на кожному повороті, далі під час мандрівки ми їх зустрічали всюди, навіть посеред полів та луків вздовж річок, тому проблем з водою у нас не було)

По дорозі заїхали до старовиної церкви в селі Рудь та сходили до місцевого монастиря, але нас на територію не пустили, так як ми були одягнені неналежним чином. Старенька монашка на вході, яка не дуже розмовляла російською, сказали, що мої "панталони" не підходять, тому ми полюбувались монастирем зі сторони. 

У Сороках, проїжджаючи циганським кварталом, зупинились подивитися на здоровезний недобудований маєток з прапорами, подумали "напевно якогось барона". І тут підбігає малий циганський хлопчина, звертається до нас англійською і вказує пальцем на маєток з вигуком "баро-оооон". Ми зрозуміли, що то явно будинок якоїсь "шишки") До речі, недодобудовані шикарні будинки в циганських кварталах там не рідкість, як виявилось вони їх навмисно недобудовують, щоб не сплачувати податки )) Спустились вниз до фортеці о 17:50, встигли під саме закриття, о 18:00, тому зазирнули туди ненадовго. 

За Сороками взяли ліворуч на грунтові дороги і вздовж Дністра берегом 5-6 км до місця ночівлі.

День другий. 70 км

Зранку продовжували шлях грунтовими дорогами вздовж берега Дністра і прилеглими селами доки не виїхали на трасу.

Виїхавши на трасу, задались питянням, чи продовжити шлях по ній, чи їхати по треку, який був взятий зі звіту про велопохід Молдовою. Вирішили їхати по треку, з’їхали на другорядні дороги і дуже пожалкували, дороги виявились жахливими, навіть по грунтовці було приємніше їхати. Врешті решт було прийнято рішення змінити маршрут, відмовитись від пункту признячення і вирушити в напрямку магістралі. Повернувшись на трасу, заночували на схилах річки Реут біля села Гіндешти.День третій. Гіндешти - Орхей. 75 кмВесь третій день їхали по трасі, незважаючи на те, що це головна магістраль до Кишинева, рух не надто інтенсивний. Приїхавши в Орхей десь о 17:30, вирішили знайти готель. Спочатку нам підказали, як знайти центральний готель міста, але після того, як ми на нього подивилися, нам перехотілося туди заїжджати. Тому вирішити пошукати ще, і в одному з магазинчиків нам порекомендували невеличкий готельчик "ROCAS" недалеко від центру. Готель виявився дійсно досить пристойним, до того ж, майже всі кімнати були зайняті. Нам пощастило, одна була вільна. Погулявши містом, зробили висновок, що села, ті що ми бачили в Молдові, більш живі та розвинені ніж міста. Так як околиці нам здалися взагалі якімись мертвими, а в самому місті одні банки та казино. Але на істину своїми висновками ми не претендуємо))

День четвертий. 33 км. Орхей - каньйон р. Реут - долина Старий Орхей

Поснідавши піцою, замовленою у місцевій піцерії, вирушили у напрямку села Фуршени. На околиці Орхея звернули ліворуч з траси, яка після розвилки йшла круто вверх, і продовжили підйом. Далі спуск, довкола дороги горіхові сади, от горіхових садів я ще не бачив. 

Після виїзду до Фуршен нам відкрився чудовий вид на долину річки Реут.

Спускаючись селом до річки, набрали води з криниці, познайомились з місцевою "агентурою", яка нас зустріла, коли ми проїжджали вуличками, і виїхали до річки.

Доречі, сама річка Реут дуже мілка, наврядчи й по пояс десь буде) 

Освіжились, скупавшись біля імпровізованої дамби з каміння, і поїхали далі по каньйону. 

Посеред поля натрапили на криницю. В ній ми набрали води перед переправою.

Доїхавши до місця, де планувалося перейти на інший берег річки, на місці мосту ми знайшли лише його залишки, тому почали шукати місце, де можна перейти вбрід на інший берег. Рухатись по цій стороні не видавалося можливим, так як перед нами стояла зелена стіна, і дертися вгору була марна справа, а повертатися назад до місця, де ми купалися, не хотілося. Шукали не довго, знайшли коров'ячий брід і відразу до справи) Взагалі переходити річку вбрід то завжди весело))

Підїжджаючи до села Требужени, натрапили на дитячий табір, набрали води з джерела, трішки полазили схилами каньйону і вирушили до долини Старий Орхей.

В Требуженах в одній садибі придбали домашнього вина та овочів на вечерю і поїхали в долину. У долину приїхали десь о п'ятій, поставили намет і пішли ознайомитись з печерами, які знаходились на кам'янистих схилах.

День п'ятий. Долина Старий Орхей - Кишинів. 59 км

Перед від’їздом з долини заїхали до руїн турецьких бань.

Відразу почався крутий підйом. Піднявшись трішки вище, побачили чудовий вид на долину та на монастир, який знаходився на іншому березі. Зробивши декільки знімків біля руїн фортеці, яка колись стояла на в'їзді в долину і слугувала захистом, поїхали у напрямку траси.

Наступного дня поїхали у Кріково, щоб відвідати винні погреби. Екскурсію потрібно замовляти заздалегідь, за 4 дні, тому що там з цим все серйозно. Задоволення це не з дешевих, як на мене, трішки завищена вартість, але завітати туди варто, якщо є така можливість. За окрему плату після екскурсії можна відвідати дегустацію вин, особисто нам дуже сподобалося)) 

Ввечері насолодилися національною кухнею в одному з Кишинівських ресторанів і зранку потягом Кишинів-Одеса вирушили до моря. Окремо не можу не згадати про сам потяг Кикинів-Одеса)) Напевно, електричка Гребінка-Полтава буде трішки позручніше, нам пощастило, що цього дня стало прохолодніше, бо ні про які кондиціонери і мови немає. Старенький плацкартний вагон перероблений під нижні дерев'янні сидіння, як в старих електричках - ось і всі зручності. Хоча провідник всеж поцікавився чи ми маємо вантажну квитанцію на перевезення велосипедів. На, що отримав відповідь, що проїздного білету для цього достатньо і, маючи не дуже задоволений вигляд, від нас відстав)

І ще один цікавий факт - так як до України ми повертались через Придністров'я, то звісно ніяких молдавських прикордонників там не було, лише коли в'їхали в Україну, нас перевірили наші прикордоники. Отже в закордоному паспорті у нас і досі лише штамп про вїзд до Молдови )))

Добавьте в Twitter Добавьте в Facebook Добавьте в Вконтакте Добавьте в Одноклассники Добавьте в Мой Мир Добавьте в Livejournal Добавьте в Google Buzz
рейтинг: 7.4
голосов: 9
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

ОТЗЫВЫ

 
 
Добавить отзыв

Пользователь
Отзывов: 502
 
21 августа 2015 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
 "shamay1967" :
Слишком вас много на снимках.
Это проблема отчетов на сайте дорога у многих авторов. Любят показывать себя красивых Улыбка
 

Пользователь
Отзывов: 425
 
21 августа 2015 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Слишком вас много на снимках. Красивые места,но вы их совсем не показали.
 

Пользователь
Отзывов: 8
 
21 августа 2015 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
У Вас це фото 34  з церквою і кукурузяним полем, з фотогафовано здалеку і трішки видно ці скелі.
 

Пользователь
Отзывов: 8
 
21 августа 2015 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Отчет понравился, Молодцы! По фото понял, что в Старом Орхее вы не обратили внимание на село Бутучены слева при выезде с коньена. С дороги видна церковь на горе, а немного ниже есть действующая скальная церковь с выходом на высокие скальные уступы над  р. Реут. Проход всем доступен.  И всеже Молодцы! А вот с печатью могут быть проблемы при повторной поездки в Молдову.
 

Пользователь
Отзывов: 78
 
21 августа 2015 г. RE: Ответить
 
 Цитировать
Велотуризм - це круто! Молодці!


КАЛЕНДАРЬ СОБЫТИЙ
Все события